Gabriele Kögl: Děti pekla – Vltava, 22.09., 20:00 hod

22.9.2020 at 8:05

Rozhlasová hra „Děti pekla“, rakouské autorky Gabriele Kögl, získala ocenění na Prix Europa 2019.

Hlavní hrdinka si v dětství prošla peklem sexuálního zneužívání.

Skvěle zpracovaný příběh, do češtiny přeložila Eliška Závodná. Hudba Jan Šikl. Dramaturgie Lenka Veverková. Režie Petr Mančal. Osoby a obsazení: Žena (Libuše Švormová). Odborná poradkyně PhDr. Bc. Jiřina Dolanská, Ph.D.

Poslouchejte dnes ve 20:00 hodin na stanici Vltava.

POKUD JSTE NESTIHLI SLYŠET TUTO MIMOŘÁDNOU ROZHLASOVOU HRU VE VČEREJŠÍ PREMIÉŘE, MÁTE JEŠTĚ MOŽNOST POSLECHNOUT SI JI V ARCHIVU ČESKÉHO ROZHLASU. Odkaz zde: https://vltava.rozhlas.cz/gabriele-koglova-deti-pekla-libuse-svormova-v-pribehu-o-pravde-ktera-mozna-mela-8299311

 

Pomocník GIVT pro Élektra, z.s.

16.7.2020 at 7:10

Nezapomeňte!

Ještě dnes můžete podpořit Élektra, z.s. částkou 50 Kč – stačí stáhnout do svého prohlížeče bezpečného givtího Pomocníka: https://bit.ly/50Kc-pro-Elektru

Vás to nestojí nic, nám to hodně pomůže!

Následně nám můžete každým dalším nákupem na internetu přispět uvedená procenta, Pomocník GIVT Vám to sám připomene.

Opět neplatíte nic navíc!

DĚKUJEME!

Stáhněte si Pomocníka Élektra (1)

GIVT pomocník + Élektra = příspěvek 50 Kč

15.7.2020 at 8:33

Můžete nám pomoci, aniž by Vás to cokoliv stálo!
Stáhněte si Pomocníka do Vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od Givtu 50 Kč. Akce platí od 14. 7. do 16. 7. 2020.
Pomocníka najdete zde: https://bit.ly/50Kc-pro-Elektru

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z Vaší objednávky půjde na dobrou věc, pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník Vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Nemusíte nic hlídat, přihlásí se sám.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení příspěvku mezi Vaše blízké.

Děkujeme, že nakupujete přes GIVT a pomáháte naší organizaci. Vážíme si toho.

GIVT pomocník pro Élektru

1.10.2019 at 18:32

Přispějte nám, aniž by Vás to cokoliv stálo.

Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun. Akce platí od 1. – 3. 10. 2019.

Pomocníka si přidejte tady ➡  http://bit.ly/50kc-elektra

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník Vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné.

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi Vaše blízké, vážíme si toho.

Podpora na GIVT.cz

13.1.2019 at 12:28

V prosinci 2018 jsme byli Neziskovkou týdne na webu GIVT.cz.

Podpořili jste nás celkovou částkou 1 258,17 Kč.

Vaší pomoci si velmi vážíme a děkujeme za ni! Na GIVT.cz nás můžete podporovat i nadále. Nestojí Vás to ani korunu navíc.

Děkujeme Vám i GIVT.cz

21.12.2018 at 18:49

Élektra, z.s. byla Neziskovkou týdne na GIVT.cz. Skrze GIVT.cz jste pro sebe a pro nás nakupovaly např. na webech ZOOT.cz, eBay.com, decoDoma.cz, Tescoma.cz, Nutraceutics.cz, Econea.cz, SpokojenyPes.cz, KnihyDobrovsky.cz, Parfemy-Elnino.cz, Muziker.cz, Booking.com, WEDOS hosting a na dalších. Velmi si vážíme Vaší pomoci a podpory. Celkovou částku, kterou jste nám svými nákupy poslali zatím neznáme. DĚKUJEME a těšíme se, že si na nás vzpomenete i při svých dalších nákupech přes GIVT.cz.

Linka pomoci DOST

12.7.2016 at 20:18

Občanské sdružení Élektra – Centrum pomoci ženám zneužitým v dětství zahajuje, v rámci projektu, provoz telefonní Linky pomoci DOST (Dospělé Oběti Sexuálního Traumatu). Linka pomoci DOST má telefonní číslo 739 441 879 a můžete ji volat každou středu od 15:00 hod do 18:00 hod.

Termín realizace projektu: 11. července 2016 – 10. října 2016

Linka pomoci DOST finančně podpořilo DSA Prague.

Linka pomoci DOST poskytuje odborné telefonické konzultace a poradenství dospělým lidem, kteří v dětství zažili některou z forem sexuálního zneužívání a následky tohoto traumatu stále negativně ovlivňují mnohé stránky jejich současného života. Linka pomoci DOST nabízí pomoc dospělým obětem sexuálního zneužívání v dětství s řešením jejich aktuálního špatného psychického stavu nebo situace, s níž si neví rady a která hrozí zhoršením jejich zdravotního stavu. Linku pomoci DOST mohou kontaktovat také životní partneři těchto dospělých obětí, rodinní příslušníci, přátelé, odborná i laická veřejnost.

Linka pomoci DOST je zpoplatněna dle Vašeho tarifu.

Odborné telefonické konzultace a poradenství na Lince pomoci DOST poskytuje jedna ze zakladatelek o. s. Élektra, psycholožka, psychoterapeutka, samostatná manželská a rodinná poradkyně PhDr. Bc. Jiřina Dolanská Ph.D., která se na pomoc dospělým obětem sexuálního zneužívání v dětství specializuje dvacet čtyři let.

O průběhu realizace projektu Vás budeme informovat na našich webových stránkách www.centrumelektra.cz a facebookovém profilu Centrum Élektra /nejen/ ženám.

Situace v o.s. Élektra

26.4.2015 at 12:45
O.s. Élektra stále bojuje o přežití. Členové rady se neustále intenzivně snaží sehnat nutné finanční prostředky, které by Centru umožnily začít znovu fungovat, byť v omezené míře. Dosud jsou tyto snahy bez pozitivního výsledku. Naše činnost navenek není vidět, přesto pořád pracujeme. Vše děláme zdarma a náklady hradíme ze svých osobních úspor. Platíme např. internet a mobilní telefon, kam nám neustále píší a volají lidé a žádají o radu, poskytnutí krizové pomoci nebo chtějí nastoupit do naší terapeutické péče. Nové klienty zatím stále nemůžeme přijímat.

Rok 2015 v o.s. Élektra:
  • leden – zpracování a podání dvou Žádostí o grant ve výzvě programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů (Nadace Open Society fund Praha). Názvy projektů: Odborné e-mailové a skypové poradenství pro dospělé oběti sexuálního zneužívání v dětství; Psychoterapie pro dospělé oběti sexuálního zneužívání v dětství,
  • únor – kontrola z Ministerstva práce a sociálních věcí na evropský projekt Terapeutická skupina – uplatním se! (předčasně ukončen v r. 2014),
  • březen – kontrola z Finančního úřadu na evropský projekt Terapeutická skupina – uplatním se,
  • duben – vyhodnocení dvou Žádostí o grant: bohužel ani jeden projekt nebyl finančně podpořen. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat, byť některá osobní vyjádření hodnotitelů nás poškodila.
Pokud se nám brzy nepodaří získat peníze na činnost, budeme nuceni naše odborné služby zpoplatnit.
Děkujeme všem, kteří se rozhodnou nás finančně podpořit na účet číslo 3658760237/0100. Jakákoli částka nám velmi pomůže znovu začít pomáhat.

1001043_568081486568053_1229622202_n