Podpora na GIVT.cz

13.1.2019 at 12:28

V prosinci 2018 jsme byli Neziskovkou týdne na webu GIVT.cz.

Podpořili jste nás celkovou částkou 1 258,17 Kč.

Vaší pomoci si velmi vážíme a děkujeme za ni! Na GIVT.cz nás můžete podporovat i nadále. Nestojí Vás to ani korunu navíc.

Děkujeme Vám i GIVT.cz

21.12.2018 at 18:49

Élektra, z.s. byla Neziskovkou týdne na GIVT.cz. Skrze GIVT.cz jste pro sebe a pro nás nakupovaly např. na webech ZOOT.cz, eBay.com, decoDoma.cz, Tescoma.cz, Nutraceutics.cz, Econea.cz, SpokojenyPes.cz, KnihyDobrovsky.cz, Parfemy-Elnino.cz, Muziker.cz, Booking.com, WEDOS hosting a na dalších. Velmi si vážíme Vaší pomoci a podpory. Celkovou částku, kterou jste nám svými nákupy poslali zatím neznáme. DĚKUJEME a těšíme se, že si na nás vzpomenete i při svých dalších nákupech přes GIVT.cz.

Linka pomoci DOST

12.7.2016 at 20:18

Občanské sdružení Élektra – Centrum pomoci ženám zneužitým v dětství zahajuje, v rámci projektu, provoz telefonní Linky pomoci DOST (Dospělé Oběti Sexuálního Traumatu). Linka pomoci DOST má telefonní číslo 739 441 879 a můžete ji volat každou středu od 15:00 hod do 18:00 hod.

Termín realizace projektu: 11. července 2016 – 10. října 2016

Linka pomoci DOST finančně podpořilo DSA Prague.

Linka pomoci DOST poskytuje odborné telefonické konzultace a poradenství dospělým lidem, kteří v dětství zažili některou z forem sexuálního zneužívání a následky tohoto traumatu stále negativně ovlivňují mnohé stránky jejich současného života. Linka pomoci DOST nabízí pomoc dospělým obětem sexuálního zneužívání v dětství s řešením jejich aktuálního špatného psychického stavu nebo situace, s níž si neví rady a která hrozí zhoršením jejich zdravotního stavu. Linku pomoci DOST mohou kontaktovat také životní partneři těchto dospělých obětí, rodinní příslušníci, přátelé, odborná i laická veřejnost.

Linka pomoci DOST je zpoplatněna dle Vašeho tarifu.

Odborné telefonické konzultace a poradenství na Lince pomoci DOST poskytuje jedna ze zakladatelek o. s. Élektra, psycholožka, psychoterapeutka, samostatná manželská a rodinná poradkyně PhDr. Bc. Jiřina Dolanská Ph.D., která se na pomoc dospělým obětem sexuálního zneužívání v dětství specializuje dvacet čtyři let.

O průběhu realizace projektu Vás budeme informovat na našich webových stránkách www.centrumelektra.cz a facebookovém profilu Centrum Élektra /nejen/ ženám.

Situace v o.s. Élektra

26.4.2015 at 12:45
O.s. Élektra stále bojuje o přežití. Členové rady se neustále intenzivně snaží sehnat nutné finanční prostředky, které by Centru umožnily začít znovu fungovat, byť v omezené míře. Dosud jsou tyto snahy bez pozitivního výsledku. Naše činnost navenek není vidět, přesto pořád pracujeme. Vše děláme zdarma a náklady hradíme ze svých osobních úspor. Platíme např. internet a mobilní telefon, kam nám neustále píší a volají lidé a žádají o radu, poskytnutí krizové pomoci nebo chtějí nastoupit do naší terapeutické péče. Nové klienty zatím stále nemůžeme přijímat.

Rok 2015 v o.s. Élektra:
  • leden – zpracování a podání dvou Žádostí o grant ve výzvě programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů (Nadace Open Society fund Praha). Názvy projektů: Odborné e-mailové a skypové poradenství pro dospělé oběti sexuálního zneužívání v dětství; Psychoterapie pro dospělé oběti sexuálního zneužívání v dětství,
  • únor – kontrola z Ministerstva práce a sociálních věcí na evropský projekt Terapeutická skupina – uplatním se! (předčasně ukončen v r. 2014),
  • březen – kontrola z Finančního úřadu na evropský projekt Terapeutická skupina – uplatním se,
  • duben – vyhodnocení dvou Žádostí o grant: bohužel ani jeden projekt nebyl finančně podpořen. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat, byť některá osobní vyjádření hodnotitelů nás poškodila.
Pokud se nám brzy nepodaří získat peníze na činnost, budeme nuceni naše odborné služby zpoplatnit.
Děkujeme všem, kteří se rozhodnou nás finančně podpořit na účet číslo 3658760237/0100. Jakákoli částka nám velmi pomůže znovu začít pomáhat.

1001043_568081486568053_1229622202_n